Tekirdağ Yamaç Paraşüt Kulübü tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı'nın 2011 yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında proje desteği almaya hak kazanan, "Tekirdağ İlinde Yamaç Paraşütü Spor ve Turizminin Geliştirilmesi ve Yamaç Paraşütü Spor ve Turizminin Bir Marka Değeri Olarak Tekirdağ'a Kazandırılması -1-" isimli projemizin uygulanmasına 20 Haziran 2012 tarihinde kulübümüz tarafından başlanmıştır.

İletişim BilgilerimizAdres:

Tekirdağ Yamaç Paraşütü Kulübü
Yeniköy / Tekirdağ
TÜRKİYE

 

teyak59@hotmail.com

info@teyak.com

 

Telefon & Gsm:

Tel:   +90 282 227 10 37

0533 314 39 93 ( Kulüp Telefonu - Gsm)
0532 255 36 63 ( Sadri Özel )Www:

www.teyak.comKulüp Binamızın Koordinatları : 40.8250620, 27.3977610


 

İstanbul istikametinden ;

 

Eski yoldan (D100) gelirseniz;Avcılar, B.Çekmece, Kumburgaz, Selimpaşa, Silivri, Kınalı'dan Tekirdağ İstikametine devam edip Tekirdağ şehir çıkışındaki son ışıklardan (dört yol) sola Kumbağ İstikametine dönün, az ileride yol T yapacak, sağa dönün, Altınova, Barbaros'u geçince tepeyi aşıp inişte yol, benzin istasyonunda ikiye ayrılacak. Kumbağ istikametinde devam ettiktek sonra Kumbağ çıkışından Yeniköy istikametine devam eden yeni asfaltlı yol size güzel bir manzara sunacaktır. ( Kumbağ - Naip). Naip İstikametine sağdan devam edeceksiniz. Tuğla fabrikalarını geçtikten sonra Naip köyü içinden geçerseniz alışveriş yapabilirsiniz. Köy meydanından sağa, sonra tekrar sola dönerek devam edin. Mermer, Yeniköy istikametlerini takip edin. Yol, iki kez çatallanacak, ikisinde de soldan takip edeceksiniz. Yeniköy'e kadar gideceksiniz, Yeniköy’den çıkar çıkmaz karşınızda Marmara Adaları, Sağınızda kalan tepe kalkış pisti. Ana yoldan tepeye saran dik bir toprak yol göreceksiniz, bu kısa yol sizi kalkışa ulaştırır. (Yol ; İstanbul-Tekirdağ: Ortalama 150 km - Tekirdağ-Uçmakdere: 30km) Mahmutbey'den giriş, Selimpaşa ya da Kınalı'dan çıkış, sonrası aynı; Tekirdağ istikametini takip edin. Kalkışa geldiğiniz ana yolu devam ederseniz o yol, döne döne sizi sürekli bayır aşağı indirecek, yaklaşık 3 km kadar sonra yol en alçak noktasına inecek ve sonra tekrar tırmanmaya başlayacak. Yol o alçak noktaya inince solunuzdan aşağıya doğru toprak yol iner,

bu da iniş yeri Ayvasıl'a inen toprak yol, sizi deniz kıyısına kadar götürür.İzmir , Çanakkale istikametinden ;


Çanakkale istikametinden yine E84 karayolu takip edilerek Şarköy'e ulaşılır. Buradan Mürefte, Uçmakdere istikameti takip edilerek Nişantepe mevkiine ulaşılır.